NEZÁVISLÉ NOVINY
Pondělí 30. května 2016
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Novorozená holčička v babyboxu

V sobotu před 18. hodinou se rozezněl signál v hloubětínském babyboxu. „Holčička odložená tři dny před jedenáctým výročím otevření prvního babyboxu v Hloubětíně je zcela zdravá, novorozená s pupečníkem dosud neošetřeným,“ informoval zakladatel sítě babyboxů Ludvík Hess, který odložené děťátko pojmenoval Vlaďka.

Více ...

Výskyt rakoviny prostaty stoupl za deset let o polovinu

Za posledních deset let vzrostl výskyt rakoviny prostaty u českých mužů o 56 procent. Novinářům to řekl v pátek profesor Marek Babijuk, přednosta urologické kliniky FN Motol v Praze.

Více ...

Moravané vzali vyškovská kasárna útokem

Zatímco před čtrnáctou hodinou, kdy den otevřených dveří v kasárnách a objektu vojenské školy začínal, bylo ve VyškověDědicích před vstupem pár lidí, půl hodiny poté už nebylo na parkovišti ani v odlehlejších místech a ulicích kolem kasáren žádné místečko k zaparkování.

Více ...

Policista se zastřelil služební zbraní

Na policejní služebně v Lipanské ulici na pražském Žižkově se v sobotu krátce před polednem služební zbraní zastřelil pětapadesátiletý policista. Přivolaní záchranáři mu už nemohli pomoci. „Okolnosti nešťastné události jsou v šetření,“ uvedla mluvčí pražské policie Andrea Zoulová bez dalších podrobností.

Více ...

S nahlášením ztráty občanky neotálejte, můžete litovat

Stačí pár minut nepozornosti a člověka čeká přinejlepším několik dní obíhání úřadů, v horším případě se může nevědomky zadlužit. Řeč je o ztrátě nebo odcizení dokladů.

Více ...

Muž ze seznamky byl sňatkový podvodník

Trpká pachuť zklamání a možná i nalomená víra v lidské dobro zbyla ženě z Břeclavska poté, co poznala padesátiletého podvodníka Miroslava Chromelu. Seznámili se na internetové katolické seznamce a Chromela, vystupující jako MUDr.

Více ...

Císař opět navštívil svůj kladrubský hřebčín

Rakouský císař František Josef I. od roku 1854, většinou s manželkou Sissi, pravidelně, a do poměrně vysokého věku, navštěvoval „svůj“ královský hřebčín v Kladrubech nad Labem. Vrátili se sem po jednom a půl století tuto sobotu.

Více ...

Vlak najel na kus betonu

Do kusu betonu zřejmě úmyslně položeného na koleje najel v sobotu před polednem u Oldřichova u Duchcova na Teplicku vlak. Vlak zůstal poškozený stát na kolejích, nikomu se při nárazu nic nestalo. Případ vyšetřují policisté.

Více ...

Horská služba sbírala pomlácené cyklisty

Během prvního dne víkendu přilákalo krásné počasí do Jizerských hor zatím asi největší počet turistů od konce zimní sezóny. Kvůli tomu museli záchranáři řešit několik těžkých zranění.

Více ...

Antizeman? Jen ubohý chudák, řekl prezident

Prezidentskou volbu rozhodně nevyhraje nikdo, kdo se bude považovat za „Antizemana“. Takový člověk by podle něj byl jen ubohý chudák, řekl včera Frekvenci 1 prezident Miloš Zeman.

Více ...

Na troskách Bloku proti islámu vznikají další strany

Vnitřní spory dovedly v sobotu na celostátním sněmu spolek Blok proti islámu (BPI) k rozpuštění. Prázdné místo po něm však na antiislamistické scéně nezůstane. Vzniká Iniciativa Martina Konvičky. Jak její lídr potvrdil Právu, chce letos na podzim kandidovat do Senátu, a to za stranu Alternativa pro ČR.

Více ...

Koalice má 112 hlasů, ale vládě to drhne

Do Strakovy akademie vstupovala v lednu 2014 koalice soc. dem., babišovců, ANO a lidovců s velkými ambicemi. Po vládě rozhádaného středopravého slepence ODS, TOP 09 a VV (později LIDEM) tato koalice slibovala, že se nebude hádat, ale „makat“ ve prospěch občanů.

Více ...

Pouť smíření stále vyvolává rozporné reakce

V Brně a okolí byla uplynulá sobota ve znamení gest, která souvisí s ne vždy příjemnými vzpomínkami na období spojené s druhou světovou válkou. Z Pohořelic do Brna, tedy symbolicky opačným směrem než v roce 1945, se uskutečnil již desátý ročník pouti smíření, což je pochod na trase, kudy museli odejít v květnu 1945 brněnští Němci při tzv.

Více ...

Němeček: Protikuřácký zákon podruhé snad pod stůl nepadne

Vláda dnes projedná upravenou verzi tzv. protikuřáckého zákona. Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD) v nedělním diskusním pořadu ČT potvrdil, že už do ní s výjimkou jediného zapracoval všechny pozměňovací návrhy, schválené ve Sněmovně v neúspěšném třetím čtení.

Více ...

Přívalový déšť způsobil i záplavy

Vlastní zpráva Víkendové bouřky zasáhly v sobotu zejména Královéhradecký kraj, část kraje Pardubického, Vysočinu a jižní Moravu. Výjezdů hasičů bylo na stovky, škody se odhadují na milióny, naštěstí nedošlo nikde k ohrožení zdraví a života.

Více ...

Park lovců mamutů u Pálavy

V místech nálezu slavné Věstonické venuše pod Pálavou vznikl nákladem téměř sto miliónů korun unikátní archeopark věnovaný období lovců mamutů. Zhruba třetinu této sumy investoval z rozpočtu Jihomoravský kraj a dvě třetiny šly z fondů EU na rozvoj cestovního ruchu.

Více ...

Padl rekord za surrealistického Medka

Aukční den v neděli na Žofíně v Praze nabídl nové rekordy na trhu s českým výtvarným uměním. Surrealistický obraz Mikuláše Medka z roku 1949, který malíř nijak nepojmenoval, byl po finančním souboji odklepnut za 8,5 miliónu korun.

Více ...

Rusnok: ČNB bude méně euroskeptická

Novým guvernérem České národní banky (ČNB) se 1. července stane člen její bankovní rady a bývalý premiér Jiří Rusnok. Ve včerejším diskusním pořadu ČT Rusnok ujistil, že centrální banka bude pod jeho vedením méně euroskeptická než za nynějšího guvernéra Miroslava Singera.

Více ...