NEZÁVISLÉ NOVINY
Čtvrtek 30. června 2016
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Přísnější dohled na letištích

Kvůli teroristickému útoku v Turecku zpřísnila česká policie dohled na letištích či u turecké ambasády. Navýšila mimo jiné počet hlídkujících policistů. Oznámilo to ve středu policejní prezidium.

Více ...

v Černošicích patří do exekuce, rozhodl soud

Krejčířovi neříkají pravdu, vila Luxusní vila uprchlého podnikatele Radovana Krejčíře a jeho manželky Kateřiny v pražských Černošicích patří do exekuce a měla by zamířit do dražby. Pravomocně o tom včera v odvolacím řízení rozhodl Krajský soud v Praze.

Více ...

Letní opravy silnic mohou ještě zvýšit počet nehod

Počet smrtelných obětí nehod vzrůstal v minulých letech v Česku o letních prázdninách až o třetinu. Prázdninové cesty přitom tentokrát řidičům v červenci i srpnu ještě zkomplikuje rekordní množství uzavírek. Ministerstvo dopravy proto nabádá motoristy ke zvýšené opatrnosti.

Více ...

Voňavá zahrádka až pod ruce

Floramobil, který doveze zahrádku až pod ruce, představili včera v Domově pokojného stáří v Kamenné ulici v Brně. Ve spolupráci se školským zařízením pro environmentální vzdělání Lipka vznikl i prototyp pojízdného záhonu pro seniory trvale upoutané na lůžko.

Více ...

Krizi zdravotnictví bude řešit mimořádný sjezd lékařů

Mimořádný sjezd České lékařské komory (ČLK) bude 22. září řešit krizi zdravotnictví, kterou považuje za mimořádně vážnou a vláda prý pro její řešení nic nedělá.

Více ...

Nejsem podvodník, jen amorální sobec, tvrdil odsouzený za podvody s auty

Na originální obhajobu vsadil Pavel Torma, kterého justice poslala za miliónové podvody s auty na 6,5 roku do vězení. Podvodník, který se před vězením ukrýval v Panamě, podal proti svému odsouzení ústavní stížnost. V té tvrdil, že se nedopustil podvodu, ale jen amorálního jednání.

Více ...

Za krádež tibetské vlajky Číňan zaplatí

Číňan Tung Ťiang-čching (41), který při březnové návštěvě čínského prezidenta v Praze ukradl demonstrantovi na Evropské třídě tibetskou vlajku, musí zaplatit českému státu 15 000 korun. Pokud uloženou povinnost nesplní, půjde na dva měsíce do vězení.

Více ...

NS potvrdil 18 let za vraždu důchodkyně

Za vraždu 74leté důchodkyně z Krnova si bezdomovec Karel Velička odpyká 18 let ve vězení. Jeho dovolání odmítl Nejvyšší soud. Podle verdiktu Velička dům i s tělem oběti zapálil, aby zločin zamaskoval. Vinu popíral, svaloval ji na známého.

Více ...

Zneužívání alkoholu a drog dětmi stojí VZP ročně přes 15 miliónů

Opakuje se to prakticky každoročně – s koncem školního roku a začátkem prázdnin poutají pozornost případy opilých dětí, které končí v péči lékařů. „Bohužel ale nejde ani zdaleka jen o sezónní záležitost v době kolem vysvědčení.

Více ...

Policie: Otec s dcerou by mohl být v cizině

Marian Rabinský (37), který je podezřelý z únosu své pětileté dcery Noemi Rabinské, by mohl být i s ní v cizině. Podle policejní mluvčí Ivany Ježkové dceru unesl 25. června z plaveckého bazénu v Hradci Králové. Hrozí mu až tříleté vězení.

Více ...

U Hradce Králové opět vzplane bitva o Chlum

Letos uplyne 150 let od pruskorakouské války v roce 1866. Bilance závěrečného krvavého střetnutí, k němuž došlo 3. července 1866 v okolí Chlumu u Hradce Králové, byla tragická. Na bojišti se střetlo přes 430 tisíc vojáků, z nichž tu zůstalo na 16 tisíc mrtvých a pohřešovaných.

Více ...

ANO do bank místo za šéfem

Hnutí ANO už si zřejmě nebude moci půjčit peníze ani od svého šéfa – miliardáře a ministra financí Andreje Babiše, ani od jeho holdingu Agrofert. Sněmovnou včera prošel pozměňovací návrh k zákonu o financování politických stran, podle kterého budou moci hnutím a stranám půjčovat jenom banky.

Více ...

Debata se zvrhla v hádku o Babiše

Poslanci včera ve druhém čtení řešili zákon o střetu zájmů, po chvíli se ale debata změnila v exhibici poslanců kvůli Andreji Babišovi, který přitom v sále nebyl. Šéf TOP 09 Miroslav Kalousek Babiše obvinil, že zneužívá politickou sílu, aby legálně kradl.

Více ...

Skupina RWE se v České republice přejmenuje na Innogy

Největší dodavatel zemního plynu v ČR, Skupina RWE, se od 1. října přejmenuje na Innogy. Do nové dceřiné společnosti koncernu RWE firma vyčlenila své aktivity v oblasti obchodu, sítí & infrastruktury a obnovitelných zdrojů.

Více ...

Členové Ztohoven přišli v kostýmech, soudkyni předali kus standarty

Kauza vlajících trenýrek nad Hradem se dostala k soudu. Tři členové umělecké skupiny Ztohoven, obžalovaní z krádeže prezidentské standarty, poškozování cizí věci a výtržnictví, dorazili k včerejšímu úvodnímu jednání Obvodního soudu pro Prahu 1 v divadelních kostýmech.

Více ...

Karlovy Vary přivítají francouzského herce Jeana Renoa

Dalším hostem 51. ročníku MFF Karlovy Vary, který začne již zítra a potrvá do 9. července, bude vynikající francouzský herec Jean Reno. Na včerejší tiskové konferenci to oznámil prezident festivalu Jiří Bartoška, který mu 4.

Více ...

Pokladny filmového festivalu se otvírají

Hlavní pokladna a pokladny v F-Baru v hotelu Thermal se dnes v devět hodin ráno otvírají návštěvníkům 51. ročníku Mezinárodního filmového festivalu (MMF) v Karlových Varech.

Více ...

Unie dá Česku výjimku pro 10 staveb

Evropská komise (EK) poskytne Česku výjimku pro deset prioritních dopravních staveb, jejichž výstavbu blokují staré posudky vlivu na životní prostředí (EIA). Po jednání v Bruselu s předsedou EK Jeanem-Claudem Junckerem to oznámil ve středu premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).

Více ...

Výrobci léků zveřejní data o práci s lékaři

Pacienti si nyní na stránkách www.transparentnispoluprace.cz mohou vyhledat, zda jejich lékař či lékárník spolupracuje s výrobci léků nebo zda jezdí s finančním příspěvkem farmaceutických firem na odborné kongresy.

Více ...

Ústavní soud: Slovo policisty nemá větší váhu než slovo podezřelého

V demokratickém právním státě jsou si všichni rovni, a proto je nepřípustné, aby výpověď policisty nebo jiného reprezentanta moci byla automaticky brána jako věrohodnější proti slovu podezřelého.

Více ...

Eliška dorazila do cíle: rezervace Mkomazi v Tanzanii

Samice nosorožce dvourohého Eliška ze Dvora Králové nad Labem po jednatřicetihodinové cestě dorazila do tanzanské rezervace Mkomazi, kde ji čeká aklimatizace. Transportem čtyřleté Elišky tak královédvorská zoo pokračuje v navracení kriticky ohroženého živočicha do africké domoviny, kde téměř vyhynul.

Více ...

Šéfem nového útvaru chce být zatím jen Mazánek

Do nabídkového řízení na šéfa nové Národní centrály proti organizovanému zločinu se podle informací Práva z důvěryhodného zdroje přihlásil pouze jediný vysoce postavený policista. Je jím ředitel celostátní kriminální policie Michal Mazánek, jehož jméno se v této souvislosti skloňovalo nejčastěji.

Více ...