Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Středa 2. září 2015
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Startují Benátky

Již 72. ročník nejstaršího filmového festivalu světa bude dnes zahájen na benátském ostrově Lido. Prestižní soutěžní přehlídku otevře v historickém filmovém paláci projekce americkobritského horolezeckého dramatu Everest, jehož režisérem je Islanďan Baltasar Kormákur.

Indridasonův Duel nepotřebuje příběh lásky

Další detektivní příběh z pera u nás oblíbeného islandského spisovatele Arnaldura Indridasona se jmenuje Duel a odehrává se v roce 1972 v Reykjavíku. V době příprav na zápas o titul mistra světa v šachu mezi Sovětem Borisem Spasským a Američanem Bobbym Fischerem dojde k vraždě sedmnáctiletého chlapce v jednom z tamních kin.

TOP 10 FILMY

v týdnu od 20. do 26. 8. 1. Pixely(USA) 25 640 2. Rytmus sídliskový sen (SR, ČR) 21 930 3. V hlavě (USA) 21 010 4. Mimoni (USA) 16 489 5. Krycí jméno U. N. C. L. E. (USA) 15 195 6. Mission: Impossible – Národ grázlů (USA) 9152 7.

Expozice Karel IV. je pro nás likvidační

DANIELA MRÁZKOVÁ, ZAKLADATELKA SOUTĚŽE ČESKÉ FOTOŽURNALISTIKY, TVRDÍ: Nedávno se Daniela Mrázková, ředitelka soutěže Czech Press Photo, obrátila dopisem na Výbor pro kulturu, památkovou péči, výstavnictví, cestovní ruch a zahraniční vztahy magistrátu hlavního města Prahy s podezřením, že se chystá privatizace a komercializace cenných památkových objektů v centru města pod hlavičkou sporného a podivného pražského muzea Karla IV.

Zpívat Rusalku není tak snadné

Řadu světových pěvců newyorské Metropolitní opery, kteří se během léta představili v Praze, uzavřela v pondělí ve Smetanově síni Obecního domu lotyšská sopranistka Kristine Opolaisová. Má pověst přední pucciniovské sopranistky a v Praze předvedla Pucciniho Manon, Čo Čo San, Musettu a Laurettu.

Dnešní tip

Jaromír Nohavica klub Heligonka, Ostrava, 19 hodin Dvouhodinovým recitálem otevře písničkář Jaromír Nohavica svůj ostravský klub Heligonka, který se nachází v prostoru bývalé vrátnice takzvaných nových koupelen Dolu Hlubina ve Vítkovické ulici.

Krátce

ČESTNÝ ŠÉFDIRIGENT SOČR Vladimír Válek slaví dnes 80 let. Bude mu věnován zahajovací koncert letošní sezóny rozhlasových symfoniků 7. září ve Smetanově síni v Praze.