Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Sobota 25. dubna 2015
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

* Šansoniérka

Juliette Gréco ukončí kariéru Francouzská šansoniérka a herečka Juliette Gréco se rozhodla ukončit kariéru. Osmaosmdesátiletá umělkyně dnes ve francouzském městě Bourges zahajuje turné nazvané Au revoir et merci (Nashledanou a děkuji).

Nejzajímavější výstavy druhého čtvrtletí

Benátské bienále, nejstarší světová přehlídka současného výtvarného umění, se otevře 9. května a potrvá do 22. listopadu. Kromě mezinárodní expozice bude zastoupena tvorba padesáti zemí v národních pavilónech. Českou republiku bude reprezentovat výtvarník Jiří David.

Operní pohádka pro čtenáře titulků

Operní pohádka německého skladatele Engelberta Humperdincka Hänsel und Gretel je v anglosaské oblasti velice populární, u nás ale nikdy na jevišti nezdomácněla. Nyní se o to pokusil tým režiséra Matěje Formana ve Státní opeře Národního divadla.

Zrcadlení dnešního světa pohledem karikaturisty Vladimíra Renčína

Husité, Husáci a my (Eminent, 240 stran, 349 Kč), tak se jmenuje už šestnáctá kniha karikatur Vladimíra Renčína (1941) s výběrem kreseb doplněných tentokrát Husitskou kronikou Vavřince z Březové a Písní o vítězství u Domažlic.

Víkendový tip

Kamil Střihavka: Tolik hlav Baráčnická rychta, Praha, neděle, 19 hodin Zpěvák Kamil Střihavka napsal divadelní hru, kterou jako režisér nastudoval a uvede ji v neděli v premiéře v Baráčnické rychtě v Praze.

* Doerr získal

Pulitzerovu cenu Jednačtyřicetiletý Anthon Doerr získal za druhý román Všechno to světlo, které nevidíme z roku 2014, jenž nakladatelství Moba připravuje k vydání letos na podzim, prestižní Pulitzerovu cenu v kategorii próza.

* Jubilejní Struny

v předprodeji Od středy probíhá předprodej lístků na 20. ročník pražského hudebního festivalu Struny podzimu. Mezi 5. říjnem a 19. listopadem se představí americká jazzová zpěvačka Casandra Wilsonová, která festival zakončí Poctou Billie Holidayové, houslista Gil Shaham, zpěvačka z Mallorky Buika či klavírista Jason Moran.