Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Sobota 20. prosince 2014
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

* Hudební soutěž hledá vítěze

V neděli se v pražském klubu La Loca odbude finálový koncert české verze hudební soutěže The Global Battle of the Bands. Vítěz bude reprezentovat ve finále v Oslo.

Víkendový tip

Jazz Generation Městské divadlo Broumov, dnes, 19 hodin Jazzové uskupení Jazz Generation pokřtí v sobotu v broumovském divadle první album nazvané 1. Jeho kmotry budou legendy jazzu Běla a Dieter Balzarovi.

Nová růže prokázala schopnost kvést

Jaroslav Špulák Dvaadvacet let museli fanoušci pražské Nové růže čekat na okamžik, kdy se skupina vrátí na pódia. Učinila tak ve čtvrtek. Klub Roxy byl diváky zaplněn, drtivou většinu tvořili pamětníci, a čtveřice hrála pouze písničky z přelomu osmdesátých a devadesátých let minulého století.

Špinarův Othello v apartním balení

Othella Činohry Národního divadla propagovala fotka Magdalény Borové s ošklivými podlitinami na krku. Dalo se tedy očekávat, že půjde o brutální záležitost. Místo toho se divákům dostalo apartní, lehce nudící podívané bez objevnějšího výkladu i herectví.

* Prozaik Buwalda přijede do Prahy

Nizozemský spisovatel Peter Buwalda (1971) přijede v lednu do Prahy, aby pomohl představit svůj román Bonita Avenue, který zrovna vyšel v Odeonu. Jde o vzestup a pád Siema Sigeria, bývalého šampiona v judu, později vynikajícího matematika a na vrcholu kariéry dokonce ministra školství, jehož autor demaskuje.

* Festival krátkých filmů podesáté

Nejlepší a nejinspirativnější krátké filmy z celého světa budou uvedeny na 10. ročníku Festivalu krátkých filmů Praha, který se uskuteční v kině Světozor od 15. do 18. ledna 2015.

* Na Sázavafest dorazí Alphaville

Pořadatelé letního Sázavafestu 2015 oznámili, že jednou z hlavních hvězd bude legendární skupina Alphaville. Festival se uskuteční v zámeckém areálu ve Světlé nad Sázavou 30. 7. – 1. 8. příštího roku a německá popová formace vystoupí poslední den.