Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Středa 23. července 2014
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Londýnský festival otevře film o Alanu Turingovi

Letošní 58. ročník londýnského filmového festivalu otevře snímek věnovaný válečným osudům slavného matematika Alana Turinga, kterému se podařilo prolomit německý šifrovací kód Enigma.

Vychází kniha o filmu Tři bratři

Jan Svěrák a Darek Šmíd nabídli knižní Příběh filmu Tři bratři (Mladá fronta, 128 stran) z natáčení pohádky s motivy minioper Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře. Miniopery se hrají i v Národním divadle a propojují tři pohádky - Červenou Karkulku, O dvanácti měsíčkách a Šípkovou Růženku.

The Paranoid: Sedmička je nový začátek

Slovenská skupina The Paranoid existuje dvanáct let. Aktuálně vydává třetí album Sedem. Na otázky odpověděl zpěvák a kytarista Igor Belaj. * Předpokládám, že za názvem kapely je slavná písnička Black Sabbath nazvaná Paranoid.

Zemřel spisovatel Thomas Berger

Ve věku 89 let zemřel již 13. července ve Spojených státech spisovatel Thomas Berger. Svou komerčně nejúspěšnější knihu Malý velký muž napsal v roce 1964 a v roce 1970 byl na její motivy natočen film s Dustinem Hoffmanem v hlavní roli.

Secesní Alfons Mucha v zrcadle své doby

Alšova jihočeská galerie v Hluboké nad Vltavou nabízí netradičně pojatou výstavu malíře Alfonse Muchy, který zaujal Paříž reklamou na divadelní představení herečky Sarah Bernhardtové a Prahu Slovanskou epopejí.

Dnešní tip

Joss Stone Lucerna Music Bar, Praha, 20 hodin V rámci svého celosvětového turné dorazí do Prahy britská zpěvačka Joss Stone. Hudebně se pohybuje v oblastech soulu, r’n’b a blues. Na scéně je od roku 2001.

J. K. Rowlingová napíše sedm detektivek

Minulý víkend proběhl v britském Harrogate tradiční Crime Writing Festival. Sešli se na něm současní autoři detektivek a byla mezi nimi i britská spisovatelka J. K. Rowlingová. Před lety proslula jako autorka knih o čarodějnickém učni Harrym Potterovi.

Divadlo Continuo zve do Švestkového Dvora

Divadlo Continuo propojuje pohyb, tanec a fyzické herectví s postupy loutkového divadla, živou hudbou a výtvarnou stylizací. To vše tvoří nezaměnitelnou poetiku a jedinečnost jednotlivých inscenací vytvářených pro konkrétní prostory formou site-specific projektů, jichž se účastní studenti z celé Evropy.