Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Sobota 30. května 2015
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

* Okoř se šťávou pro všechny generace

V sobotu se již po sedmnácté bez přerušení koná hudební festival Okoř se šťávou. Pořadatel Michal Šenbauer chce zachovat jeho tradiční žánrovou šíři. „Myslím si, že dramaturgie 17. ročníku na pestrosti neubrala, vedle No Name vystoupí Wohnout nebo Nebe.

* Nová bondovka naváže na slavného Goldfingera

Nová kniha o agentu britské tajné služby Jamesi Bondovi, která vyjde začátkem září, časově naváže na proslulý příběh o Goldfingerovi, situovaný do konce padesátých let minulého století.

Mayenburgův Kámen: V hlavní roli dům

Německý dramatik Marius von Mayenburg (1972) není na českých scénách neznámý, nejčastěji se uvádí jeho Tvář v ohni, hrály se i hry Ošklivec, Mučedník, Eldorádo a další. Ve hře Kámen z roku 2008 se Mayenburg vyrovnává s účelovou interpretací německé historie 20.

Nejtěžší byla scéna, ve které šermuju

ZPĚVAČKA KRISTÍNA NATÁČELA V PRAZE VIDEOKLIP, HRAJE V ČESKÉ KOMEDII A ŘEKLA: Sedmadvacetiletá slovenská zpěvačka Kristína se narodila jako Kristína Peláková ve Svidníku. Na hudební scéně se pohybuje od roku 2007, o tři roky později reprezentovala svou zemi s písní Horehronie na Eurosongu.

Britský bestseller s tajným autorem

Girl Online je ukázkovým příkladem bestselleru, kdy téměř vůbec nezáleží na obsahu knihy, naopak vše předem určil autor. V zahraničí se koncem loňského roku prodalo rekordních 80 tisíc výtisků během prvního týdne.

Víkendový tip

Vladimír Franz: Prezidentská volba Hvězdárna a planetárium, Brno, neděle, 17 hodin Oratorium s názvem Prezidentská volba zazní ve světové premiéře v neděli v Brně při oslavách pětatřicátého výročí existence sboru Ars Brunensis Chorus pod taktovkou Dana Kalouska.