Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Úterý 21. října 2014
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Dismanův rozhlasový soubor v nesnázích

Dismanův rozhlasový dětský soubor (DRDS) patří k rodinnému stříbru české kultury. Založil ho rozhlasový tvůrce a pedagog Miloslav Disman a od roku 1935 působí pod ochranou Českého, dříve Československého rozhlasu (ČR).

Dnešní tip

Kylie Minogueová O2 arena, Praha, 20 hodin V Praze se představí australská zpěvačka Kylie Minogueová. VO2 areně vystoupí v rámci svého evropského turné k letošnímu albu Kiss Me Once. Kromě novinek zazpívá i největší hity ze své kariéry.

Fotografka Heidi Levineová rozumí utrpení lidí

Pražská Nikon Photo Gallery připravila výstavu americké válečné fotografky Heidi Levineové u příležitosti jejího členství v porotě Czech Press Photo 2014. Svým objektivem sledovala ty nejzuřivější válečné konflikty naší planety, například nekonečný boj mezi Palestinci a Izraelci či války v zemích bývalého SSSR.

Mahi Binebine: Bez vzdělání to nejde

Mahi Binebine se narodil v roce 1959 v marockém Marakéši. Více než třicet let prožil za diktatury Hasana II. Odešel do Paříže a New Yorku, kde se prosadil jako malíř i spisovatel.

Spisovatel Johan Theorin v Praze

Švédský autor kriminálních románů Johan Theorin přijede do Prahy. S českými čtenáři se setká dvakrát, 24. října od 20 hodin na besedě v klubu Rock Café a o den později od 14 hodin na autogramiádě v Paláci Luxor.

Aleš Háma na koncertním turné

Aleš Háma, který je známý především jako moderátor a herec, se prosazuje i jako muzikant a skladatel. Vedle kapely Hamleti je členem skupiny Stigma Kretena, v níž hraje na klavír, kytaru a zpívá, zároveň je autorem textů a hudby. V září kapela odstartovala turné.

Minogueová odřekla koncerty v Německu

Několik dnů před zahájením série koncertů po německých městech – Kolín nad Rýnem (22. 10.), Mnichov (25. 10.), Berlín (27. 10.) a Hamburk (28. 10.) – oznámila včera popová zpěvačka Kylie Minogueová, že se koncerty neuskuteční.