Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Sobota 2. srpna 2014
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Jamie Foxx bude hrát Mika Tysona

Americký herec Jamie Foxx ztvární postavu boxera Mika Tysona v chystaném životopisném snímku. Jeho producentem bude Foxxův manažer Rick Yorn, scénář píše Terence Winter. První zmínky o takovém filmu se objevily už v roce 2005, později i v roce 2008.

Možnosti uměleckého dialogu jsou nekonečné

Pražská Novoměstská radnice připravila výstavu dvou tvůrců, kteří stojí zdánlivě na opačných pólech výtvarného spektra. Fotografa Jindřicha Štreita a malíře Pavla Formana však pojí dlouholeté přátelství, takže jejich kontakt je nejen estetický, ale také duchovní a lidský.

Psychologický příběh o pocitu viny

Pavel a Marcela jsou hlavními postavami nové prózy Jany Červenkové pojmenované Zavři oči, otevři pusu. Lidé narození krátce před 2. světovou válkou, kteří byli posláni do světa se zkušenostmi rodičů, hledají ve dvou následujících desetiletích vlastní cestu.

Víkendový tip

Cancioneta Praga: The Gospel Train Is Coming KrisKros Agency, 45:42 Ženský pěvecký sbor Cancioneta Praga existuje čtyři roky a vydal již druhé album, tentokrát se spirituály amerického původu.

Zvířecí kapely podpořily jihlavskou zoo

SÁZAVAFEST MÁ ZA SEBOU PRVNÍ DEN. FESTIVAL POTRVÁ AŽ DO SOBOTNÍ NOCI Čtrnáctý ročník hudebního Sázavafestu odstartoval ve čtvrtek odpoledne v areálu zámku ve Světlé nad Sázavou. Koná se tam podruhé a v historii festivalu je to páté místo, kde se odehrává.

Romský holocaust nebyl dodnes očištěný

DANA RAČKOVÁ JE SPOLUAUTORKOU HUDEBNÍ MODLITBY LETY – 1942 A PRÁVU ŘEKLA: Druhý srpen je Dnem romského holocaustu. Jedním z důvodů je i fakt, že 2. srpna 1942 byl pracovní tábor v Letech u Písku podle výnosu vrchního velitele protektorátní policie o potírání tzv.

Zemřel Harun Farocki

Významný německý filmový tvůrce Harun Farocki zemřel ve středu ve věku 70 let nedaleko Berlína. Rodák z Nového Jičína byl považován za významného autora experimentálních a dokumentárních snímků, na svém kontě jich má více než devadesát.

Skupina N Sync nevěděla o svém albu

Vydání alba The Essential, které se týká americké kapely N Sync, její členy zaskočilo. Je na něm výběr největších hitů tohoto bývalého boybandu, ve kterém svou kariéru začínal Justin Timberlike. Společnost Sony Music, která kolekci vydala, však o svém záměru kapelu vůbec neinformovala.

Maskér Dick Smith je mrtev

Ve věku 92 let zemřel filmový maskér Dick Smith, který pracoval na filmech Kmotr, Amadeus nebo Vymítač ďábla. V Kmotrovi pracoval na stárnutí Marlona Branda, a pro Amadea Miloše Formana vytvořil tvář Salieriho, kterého hrál F. Murray Abraham.