Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Pondělí 3. srpna 2015
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Ostravu rozpálil pořádně tvrdý rock

Přibližně 3500 návštěvníků dorazilo v sobotu pod vysokou pec v ostravské Dolní oblasti Vítkovice na druhý ročník festivalu Ostrava v plamenech. A po vystoupení sedmi kapel neodcházeli domů rozhodně zklamaní.

* Zemřela zpěvačka Lynn Andersonová

Ve věku 67 let zemřela americká zpěvačka Lynn Andersonová. Naposledy vydechla 30. července v nemocnici v Nashvillu v důsledku infarktu. V zařízení se léčila se zápalem plic. Svou kariéru odstartovala v šedesátých letech.

Natruc Kolín oživil Kmochův odkaz

OSMNÁCTÝ ROČNÍK FESTIVALU PROPOJIL KLASICKOU DECHOVKU, ROCK I POP DO JEDNOHO PROUDU Festivalová hudební sezóna je v plném proudu a kolínský festival Natruc, který proběhl 1. srpna, do jejího programu už po několik roků neodmyslitelně patří.

Dnešní tip

HIM Roxy, Praha, 20 hodin Koncert finské rockové skupiny nabídne průřez kompletní diskografií kapely a chybět nebudou ani songy z posledního alba „Tears on Tape“. V pořadí osmé studiové album kapela vydala v polovině dubna roku 2013.

Albové loučení pianisty Ivana Moravce

Minulý týden zesnulý pianista Ivan Moravec se rozloučí se svým publikem albovou nahrávkou Tříkrálový koncert. „Vyjde 16. října u nás i na světovém trhu, kde je očekávána s velkým zájmem,“ řekl Právu Vladan Drvota z vydavatelství Supraphon, které kolekci připravuje.

Gyllenhaal je kandidát na roli ve filmu o bostonském atentátu

O bombovém teroristickém útoku na maratónu v Bostonu, který se stal před dvěma roky, má pojednávat chystaný film Stronger. Režírovat ho bude David Gordon Green. V hlavní roli by se měl představit Jake Gyllenhaal. Snímek bude založen na vzpomínkách přeživšího Jeffa Baumana.

Na závěr dostala cenu Třeštíková

LETOŠNÍ LETNÍ FILMOVÁ ŠKOLA V UHERSKÉM HRADIŠTI JE MINULOSTÍ V sobotu skončila letošní Letní filmová škola (LFŠ). Pořádá ji Asociace českých filmových klubů, která zároveň rozdala během devíti dnů pět Výročních cen.

* Hudba Praha končí, vznikla nová kapela

Po třiatřiceti letech existence se pro odlišné názory Michala Ambrože na četnost koncertů a uměleckého směřování kapely rozpadla Hudba Praha. Vladimír Zatloukal a Jiří Jelínek se ale obrátili na bývalé členy kapely, kytaristu Bohumila Zatloukala a bubeníka Ludvíka Emana Kandla, kteří přijali jejich nabídku hrát spolu dál.

Jiráskův Hronov začal cenami a vzpomínkou

Jiráskovo rodiště východočeský Hronov se od soboty opět stal centrem amatérského divadla. Již 85. ročník nejpopulárnější i nejstarší divadelní přehlídky začal udílením cen a vzpomínáním.

Dominik Dán zase a jinak

Nejpopulárnější současný slovenský prozaik Dominik Dán znovu začal oslovovat českého čtenáře. U nakladatelství Slovart vychází jeho kniha Básník (přeložil Josef Šmatlák, 328 stran, 229 Kč). Stojí za to po něm znovu sáhnout.

Krátce

* KLASICKÁ HUDBA, ale také filmová v symfonickém provedení zazní na Mezinárodním hudebním festivalu Špilberk, který bude zahájen 16. srpna. Zazní například motivy z filmů Harry Potter, Pán prstenů a Hvězdné války.

* Zrní má klip k písni Lazar

Kapela Zrní představila videoklip k písničce Lazar, jehož ztvárnění se zhostil výtvarník Jakub Čermák. Skladba je součástí loňského alba Následuj kojota a je o tom, že lidé často dělají nějakou práci a přitom sní o jiných činnostech.