Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Čtvrtek 26. května 2016
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Pražský výběr natře tank na žluto

Legendární česká rocková formace Pražský výběr chystá pozoruhodný happening. Ve středu 1. června v 16 hodin najede před pražskou O2 arenu opravdový tank T-34 a členové skupiny Michael Kocáb, Michal Pavlíček, Vilém Čok, Klaudius Kryšpín, Jiří Hrubeš a další ho natřou na žluto.

Sport jako adrenalin i krása pohybu

V českobudějovickém Wortnerově domě si lze do 26. června prohlédnout výstavu Adrenalin!, která je věnovaná tematice sportu v českém umění dvacátého století. Theodor Pištěk, Zdeněk Preclík, Emil Filla či Kamil Lhoták na ní ve svých dílech zobrazují sportovní klání všeho druhu jako oslavu krásy lidského pohybu.

Michel Gondry, jak ho ještě neznáme

FRANCOUZSKÝ FILM MIKROB A GASOIL JE O KLUKOVSKÉM DOSPÍVÁNÍ Třiapadesátiletý francouzský režisér Michel Gondry se proslavil videoklipy špičkových hudebníků od Björk přes Paula McCartneyho k Lennymu Kravitzovi či Kylie Minogue, a také mnoha cenami ověnčenými reklamami.

Aukční den nabídne surrealistického Medka

V neděli se v Praze na Žofíně uskuteční Aukční den. V nabídce jsou obrazy v hodnotě zhruba osmdesáti miliónů korun, především díla klasiků krajinomalby a také významných představitelů avantgardy, zejména kubismu.

Publikace, která zkompletovala Kupkovo dílo

První kompletní trojjazyčný soupis díla malíře Františka Kupky (1871–1957) nazvaný František Kupka: Soupis olejomaleb detailně mapuje a katalogizuje práce významného českého tvůrce. Ten se sice narodil v Opočně, ale slávu získal až ve Francii, především originálními abstraktními obrazy.

Kapelám doporučujeme žít na Islandu

OF MONSTERS AND MEN PŘIJEDOU DO OSTRAVY A KRISTJÁN PÁLL KRISTJÁNSSON PRÁVU ŘEKL: Islandská indiefolková kapela Of Monsters and Men okouzlila v roce 2011 nejednoho hudebního fanouška singlem Little Talks z debutového alba My Head Is an Animal.

Poslední rozloučení s Adolfem Bornem

Pohřeb výtvarníka Adolfa Borna, který zemřel v neděli ve věku 85 let, proběhne v pátek 27. května v 10 hodin ve Velké obřadní síni v Praze-Strašnicích.

Claptonovo blues doputovalo k nudě

Britský kytarista, skladatel i zpěvák Eric Clapton je hvězda, o tom není pochyb. Vzpomeňme na jeho léta s Yardbirds, Mayallem, Cream, Blind Faith, stejně tak na rané sólové kroky. Nahrál a zahrál krásné kompozice. V posledních letech se ale noří do přehrávání coververzí.

TOP 10 HUDBA

ve 20. týdnu 1. Kygo Cloud Nine 2. Abraxas Nekonečný boogie – Best Of 3. Beyoncé Lemonade 4. Adele 25 5. Kryštof Srdcebeat 6. Slza Katarze 7. Lucie Bílá Hana 8. AC/DC Rock Or Bust 9. Jean Michel Jarre Electronica 2: The Heart of Noise 10.

Přijede Robert Fulghum

Robert Fulghum přijede v červnu do Prahy propagovat svou nově vydanou knihu Poprask v sýrové uličce. Autogramiáda se chystá na 13. června v Paláci knih Luxor. Zúčastní se rovněž turné Létající cirkus – Listování probíhajícího do 14. července.

Na Trutnoff Fear Factory i Jake Bugg

Tradiční hudební festival Trutnoff, který se letos uskuteční 18. až 21. srpna v trutnovském areálu Na bojišti, oznámil jména několika zahraničních i tuzemských hvězd pro letošní ročník.