Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Úterý 28. června 2016
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Vychází kniha Cesta

Cesta, kniha celosvětově respektovaného odborníka na východoasijskou filozofii, harvardského profesora Michaela Puetta a Christine Gross-Lohové, ukazuje čtenářům, jak se nechat inspirovat staletími prověřenými myšlenkami čínských filozofů a zlepšovat tak kvalitu svého života.

Nikdo z nás ničemu neuteče

O touze změnit život s milovanou bytostí, kdy však není možné uniknout ničemu ze své minulosti, napsal thriller americký prozaik David Nemec. S názvem Zajatec představ ho nabízí nakladatelství Akropolis (přeložil Marek Sečkář, 272 stran, 329 Kč).

Zlatá tečka Foals za festivalem Metronome

Vystoupením britské kapely Foals vrcholil v neděli první ročník Prague Metronome Festivalu. Podle sdělení pořadatelů jej navštívilo sedm a půl tisíce diváků. Organizátoři současně oznámili, že se v příštím roce uskuteční druhý ročník.

Student JAMU do špičkového ansámblu

Martin Adámek je teprve ve druhém ročníku bakalářského studia v oboru Hra na klarinet na Janáčkově akademii múzických umění (JAMU) v Brně a od září nastoupí v prestižním souboru Ensemble Intercontemporain v Paříži.

Letos budeme mít šestnáct scén

ŘEDITEL NEJVĚTŠÍHO TANEČNÍHO FESTIVALU BEATS FOR LOVE KAMIL RUDOLF: Od 30. června do 2. července proběhne v Dolní oblasti Vítkovic v Ostravě Beats for Love, největší festival taneční hudby ve střední Evropě. Nejen o jeho programu hovoří ředitel Kamil Rudolf.

Zemřel francouzský spisovatel Dantec

Krátce po oslavě 57. narozenin zemřel na infarkt francouzský spisovatel a herec Maurice G. Dantec, který se proslavil především dobrodružnými vědeckofantastickými knižními příběhy. Uvedla to včera agentura AFP. Filmová adaptace jeho románu Babylon Babies (Děti Babylonu) se natáčela v Česku.

Zemřel herec Götz George, seriálový komisař Schimanski

Ve věku 77 let zemřel německý herec Götz George, který se proslavil především jako komisař Schimanski v seriálu Místo činu (Tatort). S odvoláním na jeho agentku to oznámila agentura DPA, podle níž George zemřel již 19. června po krátké nemoci.

* Jan Hřebejk začal natáčet Zahradnictví

Režisér Jan Hřebejk začal natáčet výpravnou filmovou trilogii Zahradnictví. Rodinná sága vyprávěná ve třech samostatných kinofilmech časově předchází oblíbenému snímku Pelíšky a vychází ze života rodiny scenáristy Petra Jarchovského.

Festival Glastonbury zklamal brexit

V Británii skončil v neděli festival Glastonbury. Hlavními taháky byly kapela Muse, zpěvačka Adele a skupina Coldplay, která vystoupila v neděli pozdě večer. Podle deníku The Independent se na festivalovém dění odrazila nespokojenost mladých účastníků akce s výsledkem referenda o EU, v němž Britové odhlasovali odchod z Unie.