Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Pátek 24. října 2014
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

TOP 10 HUDBA

ve 42. týdnu 1. U2 Songs Of Innocence 2. Michal Horáček / František Segrado Segrado 3. Různí Tři bratři O.S.T. 4. Leonard Cohen Popular Problems 5. Bratři Ebenové Čas holin 6. Karel Gott S pomocí přátel 7. Svěrák/Uhlíř Jupí 8.

Škwor mění Incheba Arenu za Lucernu

Zhruba rok po velkém koncertu ve vyprodané Incheba Areně vydává pražská rocková skupina Škwor album z uvedené akce. Jmenuje se 15 let – Praha Incheba Arena a je na něm záznam koncertu jak na CD, tak DVD. „Vůbec jsme nevěřili, že bude vyprodáno.

Dnešní tip

Prago Union, Champion Sound Sono Centrum, Brno, 20 hod. Hiphopoví Prago Union propagují aktuální album Vážná hudba, které se hned po vydání stalo nejprodávanějším na českém iTunes. Doprovodí je kapela Champion Sound, která pravidelně vystupuje s PIO Squad, DJ Wichem a dalšími.

Vnímám touhy i strach z jejich naplnění

ČÍNSKÝ PROZAIK A ESEJISTA JEN LIEN-KCHE PŘEVZAL KAFKOVU CENU A PRÁVU ŘEKL: Čínský prozaik a esejista Jen Lien Kche (1958) převzal ve středu v Praze mezinárodní literární Cenu Franze Kafky. Jeho román Čtyři knihy o sisyfovském údělu člověka s odkazem na bolestný vývoj v době tzv.

ČT koupila mafiánskou ságu i Sherlocka

Z mezinárodního televizního veletrhu v Cannes přivezla Česká televize několik proslulých seriálů, včetně nové série Sherlocka, další řady Pana Selfridge či mafiánské ságy Gomorrah. Zahraniční partneři měli zájem hlavně o dětskou tvorbu, uvedla mluvčí ČT Alžběta Plívová.

Přítomnost dechové sekce skupině Elán prospěla

Jedna z historicky nejpopulárnějších skupin České republiky a Slovenska odstartovala minulý pátek v Brně The Best of Vol. 2 – Tour 2014. S dávkou hitů dorazila ve středu večer do pražské Tipsport Areny.