Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Úterý 7. července 2015
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Těžké téma natočené lehkou rukou

Karlovy Vary Několikaminutovými ovacemi vstoje odměnili diváci v neděli večer světovou premiéru prvního českého zástupce v hlavní festivalové soutěži, filmu Domácí péče. Jde o první celovečerní hraný snímek scenáristy, režiséra a producenta Slávka Horáka.

* Chystá se muzikál

o Jamesi Bondovi Na přelom let 2017 a 2018 chystá Merry Saltzmanová, dcera dlouholetého producenta filmových bondovek Harryho Saltzmana, premiéru muzikálu s Jamesem Bondem v hlavní roli. Představení se bude jmenovat James Bond: The Musical a hrát se bude v New Yorku nebo Las Vegas.

Husův večer na ČT2? Zdvořilá vzpomínka, nic navíc

Jako nevýrazná a jen společensky formální vzpomínka vyzněl pondělní dokument veřejnoprávní televize Mistr a kazatel, věnovaný Janu Husovi, od jehož upálení včera uplynulo 600 let. Slovem provázel zásadními okamžiky Husova života, obrazem po místech těchto událostí.

Motörhead dostali podprsenku, Doherty se udělal pro sebe

Americko-britská skupina Motörhead byla lákadlem prvního ročníku festivalu Rock for People Europe. Akce se konala od pátečního odpoledne do nedělní pozdní noci v areálech Depo2015 a Papírna v centru Plzně a její letošní ambicí bylo stát se součástí programu Evropské hlavní město kultury.

Výstava Miroslava Pechánka ukazuje jeho „napsané“ obrazy

Karlovarská retrospektiva výtvarníka Miroslava Pechánka nazvaná Písmo, obraz, film měla připomenout životní jubileum i zalíbení v lettrismu tohoto uznávaného grafického designéra, typografa a malíře. Svých sedmdesátin ani otevření výstavy se bohužel nedožil.

Vzpomínka na Aramisku

Mezi studenty FAMU, kteří na karlovarském festivalu představí své filmy, bohužel nebude jeden z nich. Talentovaný neuchopitelný režisér, známý spíše pod jménem La Aramisova, zemřel náhle 19. června ve věku 41 let.

* Zemřela herečka Diana Douglasová

Ve věku 92 let zemřela v sobotu v Los Angeles na rakovinu americká herečka Diana Douglasová, první manželka známého herce Kirka Douglase a matka jeho syna Michaela Douglase. Podle agentury DPA se ve filmu naposledy objevila v roce 2003, kdy si v komedii Tak to chodí zahrála s bývalým manželem Kirkem i synem Douglasem.