Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Úterý 23. září 2014
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Vlasta Horváth: Chci mít v hudbě kredit i řemeslo

V srpnu vydal zpěvák Vlasta Horváth třetí album To máme znát, osm let po předešlé kolekci. Již 25. září zahájí k němu v Brně koncertní turné. * Jak na nové písničky reagují fanoušci? Zatím jsem se nesetkal s žádnou negativní odezvou nebo názorem.

Černobílý svět Jaromíra 99 je nebezpečný

Hudebník a výtvarník Jaromír Švejdík alias Jaromír 99 je spjatý především s komiksem Alois Nebel. Jeho nezaměnitelného vizuálního rukopisu si však povšimla kurátorka Kateřina Tučková a představila i další Švejdíkovy práce v chrudimské galerii.

Dnešní tip

Petr Kolečko: Žena za pultem 2: Pult osobnosti Divadlo Kalich, Praha, 19 hodin Jiří Lábus a Oldřich Kaiser se vracejí na jeviště Divadla Kalich v dnešní premiéře „masochistické sci-fikomedie“ Petra Kolečka.

MICHAEL DOUGLAS

a Orlando Bloom začnou v listopadu v Česku natáčet vysokorozpočtový film Unlocked. Podle plánu u nás společnost Czech Anglo Production utratí přes sto miliónů korun.

Mladí tvůrci podceňují vytváření kontaktů

FILMOVÍ DEBUTANTI SPOLÉHAJÍ NA LEVNOU PRODUKCI I ŠKOLU Divadelní režiséři Ondřej Sokol a Miroslav Krobot uvedli v letošním roce do kin své debuty – Krásno a Díra u Hanušovic. Oba filmy se těšily pozornosti diváků a kritiků.

Markova cena Jiřímu Březinovi

Cenu Jiřího Marka udělovanou Českou asociací autorů detektivní literatury za nejlepší román vydaný v předešlém roce získal Jiří Březina za svou prvotinu Na kopci. Cenu Havran, která oceňuje nejlepší povídku napsanou nebo publikovanou v předešlém roce, získala Zdenka Hamerová za příběh V umývadle.

Nesboův Přízrak trhá rekordy

Jeden z hitů letošního Velkého knižního čtvrtku, novinka Přízrak od krále severské krimi Joa Nesboa, ještě ani nevyšla a už láme rekordy. Na začátku září Kniha Zlín zahájila na serveru Palmknih a Kosmasu předprodej titulu v elektronické podobě a do poloviny měsíce se prodalo na patnáct set kusů.

Vyjde akustický koncert Divokýho Billa

Kapela Divokej Bill chystá vydání svého prvního živého záznamu z akustického koncertu. Nahrávka z loňského vystoupení v pražské Retro Music Hall, které proběhlo v rámci koncertní série G2 Acoustic Stage, vyjde 26. září v kompletu CD + DVD.