Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Úterý 2. září 2014
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

* Prozaik

Václav Dušek sedmdesátiletý Prozaik, filmový scenárista a bývalý redaktor deníku Právo Václav Dušek se 2. září dožívá sedmdesáti let. Jeho romány z prostředí pražského Karlína padesátých a šedesátých let minulého století jako Panna nebo orel, Druhý dech, Skleněný Golem nebo Karlínské blues zaujaly čtenáře i filmaře.

Adam Budak bude hlavním kurátorem NG

Včera vznikla v pražské Národní galerii (NG) pozice hlavního kurátora, jejíž zřízení je prvním krokem k nové organizační struktuře. Řekl to generální ředitel NG Jiří Fajt. V polovině letošního září se funkce ujme Adam Budak (1966), který dosud působil v Hirshornově muzeu moderního umění ve Washingtonu.

Dnešní tip

Prodaná nevěsta Nové divadlo, Plzeň, 20 hodin Představením opery Prodaná nevěsta bude slavnostně otevřeno Nové divadlo v Plzni, které je scénou Divadla Josefa Kajetána Tyla. Přenos ze zahájení provozu nového divadla bude vysílat v přímém přenosu ČT art.

Punk si neoblékneš. Je v duši

KUTNOHORSKÁ SKUPINA RYBIČKY 48 HRAJE JIŽ DVANÁCT LET A PRÁVU ŘEKLA: Loni v listopadu vydala skupina Rybičky 48 své dosud poslední album. Jmenuje se Tohle je rock’n’roll, vy buzny a zachycuje životní i tvůrčí posun na cestě, po které se kutnohorská kapela před dvanácti lety vydala.

Nové podzimní seriály průlom nepřinesly

Pondělní veřejnoprávní novinka Život a doba soudce A. K. s Davidem Švehlíkem v hlavní roli soudce, který neřeší zločiny, ale občanské tahanice, zaujme na první pohled atraktivním obsazením, výpravou a kamerou, které třináctidílný seriál řadí k nadprůměrným televizním počinům, z nichž se snad jednou stane pro mainstreamovou ČT 1 běžný standard.

* Pokračuje natáčení

Hvězdných válek Tvůrci sedmé filmové epizody Hvězdných válek obnovili minulý týden natáčení. Napsal to magazín The Hollywood Reporter. Přerušeno bylo na začátku srpna kvůli zranění herce Harrisona Forda, na kterého 12.

* V dubnu přijede

Apocalyptica Finská skupina Apocalyptica vydá v roce 2015 nové album. S novým hudebním materiálem vyrazí na turné, které zahrnuje i Českou republiku. Novinku představí živě 10. dubna 2015 v hale Forum Karlín v Praze. Vstupenka je za 880 Kč.