Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Úterý 3. března 2015
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

* Na Febiofest přijede i Alan Rickman

Na slavnostním zahájení Mezinárodního filmového festivalu Praha – Febiofest převezme sošku Kristiána za přínos světové kinematografii vedle herečky Kim Novakové a oscarového režiséra Jeana-Jacquese Annauda také jeden z nejlepších britských herců současnosti, Alan Rickman.

* Madonna zazpívá v listopadu v Praze

Americká zpěvačka Madonna se představí 7. listopadu v rámci koncertního turné Rebel Heart v pražské O2 areně. Předprodej vstupenek v cenách od 1150 do 5760 korun začne v síti Ticketportal 16. března. Oznámila to pořádající agentura Live Nation.

Bohatá bilance naší grafiky loňského roku

Pražský Clam-Gallasův palác hostí do 22. března 21. ročník celostátní soutěžní přehlídky Grafika roku a s ní související výstavu nového laureáta prestižní Ceny Vladimíra Boudníka. Jde o nejstarší kontinuální soutěžní přehlídku českého výtvarného umění.

Jazz je cestovním pasem hudebního světa

NA JAZZFESTBRNO PŘIJEDE DRŽITELKA GRAMMY DIANNE REEVESOVÁ. PRÁVU ŘEKLA: V únoru získala americká jazzová zpěvačka Dianne Reevesová svou pátou cenu Grammy. Úspěch jí přineslo loňské album Beautiful Life, na kterém s přáteli muzikanty oslavuje krásu života směsí jazzu, soulu a r’n’b.

Dnešní tip

Charli XCX: Sucker Asylum, 47:11 Sucker je třetí studiové album britské zpěvačky Charli XCX, která se nedávno představila i v Praze v roli předskokanky koncertu Katy Perry. Na kolekci prezentuje moderní power pop, ve kterém jsou rockové zvuky a punková dravost.

Žalostný veletrhák aneb Mnoho povyku pro nic

Národní galerie v Praze otevřela s velkou pompou šest výstav najednou. Nejvíce mě vyděsila výstava Oskara Kokoschky. Nikdy jsem nebyl jeho velkým obdivovatelem, považuji jeho práci za průměrnou, ale to, co ukazuje NG, je nejhloupější prezentace Kokoschky, kterou jsem kdy viděl.