Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Sobota 28. března 2015
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

* Dnes budou předány Ceny Thálie

V přímém televizním přenosu se dnes večer na scéně pražského Národního divadla budou předávat Ceny Thálie, které od roku 1993 uděluje Herecká asociace na základě nominací odborných komisí. Na cenu mají naději mimo jiné Vilma Cibulková, Ondřej Brousek, Patrik Děrgel či Zdena Herfortová.

* Američané uvidí české filmy

Přehlídka šesti českých filmů uplynulého roku Czech That Film probíhá od 27. března do 31. července v New Yorku, Chicagu, Dallasu, Los Angeles, San Francisku a v dalších velkých městech USA.

Těžkopádný Boris Godunov v Národním budí rozpaky

Musorgského monumentální Boris Godunov se vrátil na scénu Národního divadla v hudebním nastudování uměleckého ředitele opery Petra Kofroně a v režii Lindy Keprtové. Inscenace kombinuje obě verze opery, vypouští polské obrazy, ale nově přidává závěrečnou revoluční scénu.

Chceme točit písně, které po nás zůstanou

DAVID KOLLER A JEHO KAPELA VYDALI NOVÉ ALBUM A PRÁVU ŘEKLI: Minulou sobotu vyšlo nové album zpěváka, hudebníka a skladatele Davida Kollera. Jmenuje se ČeskosLOVEnsko, podíleli se na něm dva britští producenti i další hudebníci, skladatelé a textaři.

Víkendový tip

Jean-Christophe Rufin: Červený obojek Garamond, překlad Iveta Picková, 136 stran, 220 Kč Útlá novela francouzského spisovatele Rufina zavádí do malého města v kraji Berry, kde se střetávají vojenský soudce, válečný veterán a žena, jež je matkou jeho dítěte.

Ringo Starr a jeho mejdan s přáteli

Osmnácté studiové album bývalého bubeníka Beatles Ringo Starra vyšlo včera. Jmenuje se Postcards From Paradise a je na něm jedenáct nových písniček, z nichž všechny napsal Starr sám nebo se svými spoluhráči.

Febiofest vyhrál islandský film

Vítězem soutěže prvních a druhých filmů evropských filmařů Nová Evropa se na včera zakončeném Febiofestu stalo islandské drama Život v akvárku režiséra Baldvina Zophoníassona. Ten kromě Grand Prix převzal i odměnu ve výši 5000 eur.