Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Pátek 6. května 2016
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

* Little Richard popřel poplašné zprávy

Americký hudebník, zpěvák a skladatel Little Richard, jenž je považovaný za jednu z klíčových postav vzniku rock’n’rollu, soulu a funku, popřel zprávy o svém špatném zdravotním stavu.

* O5 a Radeček budou hrát na střechách

Koncertní turné na střechách budov odehraje v květnu šumperská skupina O5 a Radeček. Pro kapelu to nebude nový zážitek, už více než deset let totiž pořádá koncert na střeše šumperského divadla. Nyní ale vyrazí po republice. Začne 12. v Olomouci a skončí 29.

Kdybychom kalkulovali, nebudeme šťastní

SKUPINA EDDIE STOILOW VYDÁVÁ NOVÉ ALBUM JUPITER A PRÁVU ŘEKLA: Česká poprocková skupina Eddie Stoilow jde počtvrté na trh s novou deskou. Právě dnes vychází počin Jupiter, jenž má s ohledem na minulé nahrávky stylově nejširší záběr.

Divokej Bill vydá album Doma

Sedmadvacet letních vystoupení, koncertní CD a DVD Doma a natáčení sedmého studiového alba. To je program skupiny Divokej Bill na letošní rok. Aktuálně představuje nový singl Tsunami. Je první vlaštovkou z chystaného alba a jeho klip naladí na kolekci Doma, které vyjde v polovině května.

Tvorbu Machoninových zdobí komplexnost

Karlovarská Galerie umění představuje až do 22. května výstavou Věra & Vladimír Machoninovi 60’/70’ architektonickou tvorbu manželů Machoninových. Veřejnost má jejich jména spojená především se vznikem karlovarského hotelu Thermal, obchodního domu Kotva v Praze či budovy Národního shromáždění v hlavním městě.

TOP 10 KNIHY

v týdnu od 25. 4. do 1. 5. 1. Robert Galbraith Ve službách zla 2. Aňa Geislerová P. S. 3. Radka Třeštíková Bábovky 4. Jaromír 99, Jan Novák Zátopek …když nemůžeš, tak přidej! 5. Paula Hawkins Dívka ve vlaku 6.

Umění Mayů si zaslouží superlativy

Doba od pádu Říše římské do korunovace Karla Velikého na císaře je v evropských dějinách časem neklidným, temným a barbarským. Naopak ve Střední Americe rozkvétala podivuhodně vyspělá civilizace Mayů.

Tajemství Divadla Sklep film nevyzradil

Tajemství Divadla Sklep aneb Manuál na záchranu světa je název českého celovečerního dokumentu, který natočila režisérka Olga Dabrowská u příležitosti pětačtyřicetileté existence fenoménu zvaného Divadlo Sklep. Pokusit se o portrét něčeho tak nezachytitelného je odvážný nápad.

* All Saints nazpívaly hit Madonny

Britsko-kanadská dívčí skupina All Saints zveřejnila coververzi hitu Like a Prayer, který původně vydala Madonna na albu Like A Prayer (1989). Kvarteto nahrálo novinku na kompilaci BBC Radio 2 s názvem Sounds of the ’80s, Vol 2, která vychází a nabídne šestatřicet předělávek hitů z osmdesátých let minulého století.

* Prolog Pražského jara

Ještě před čtvrtečním zahájením festivalu Pražské jaro se v sobotu uskuteční festivalový prolog, Je jím klavírní recitál korejského pianisty Seong-Jin Choa, vítěze Chopinovy soutěže ve Varšavě 2015. Zahraje od 20 hodin ve Dvořákově sále v pražském Rudolfinu skladby Mozarta, Chopina a Schuberta.

Mocně vtahující temnota na albu Ellis Island

Umělecké spojení Natálie Kocábové aMichaely Polákové bylo šťastné. Sešly se totiž dvě výrazné osobnosti, z jejichž přístupu ke tvorbě mohlo vzejít (a vzešlo) cosi veskrze zajímavého. Kocábová předtím vydala tři alba, Fly Apple Pie – s otcem Michaelem –, Hummingbirds In Iceland a Walking on the ABomb.

Jodie Fosterová má svou hvězdu

Americká herečka, režisérka a producentka Jodie Fosterová má hvězdu na hollywoodském Chodníku slávy. Ceremoniál, během kterého podle vlastních slov cítila nostalgii, se konal ve středu. „Vyrůstala jsem několik bloků od Hollywood Boulevard a chodila jsem tudy každý den.

* Janet Jacksonová je podle médií těhotná

Americká zpěvačka Janet Jacksonová, sestra zesnulého Michaela Jacksona, je těhotná. Napsal to portál Times LIVE s tím, že Jacksonová, která 16. května oslaví padesáté narozeniny, čeká své první dítě. Umělkyně zprávu prozatím nepotvrdila.

Lucky Chops: Metro je nepředvídatelné

V neděli 8. května vystoupí v Praze v Lucerna Music Baru americká skupina Lucky Chops . Šestice muzikantů hrajících na dechové nástroje a bicí se sehrála v newyorském Central Parku i v metru a nyní své energické představení bere do klubů v celém světě.