Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Sobota 28. listopadu 2015
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Jubilejní ročník Německého divadla jde o víkendu do finále

Dvacátý ročník Pražského divadelního festivalu německého jazyka vyvrcholí o víkendu dvěma tituly, s nimiž je spojené velké očekávání. Uplynulý týden strávený s festivalovými představeními totiž o kvalitě programu jubilejního ročníku stále nepřesvědčil.

Vydražila se díla Kupky a Toyen

Z vídeňské aukce Dorothea se do České republiky dostal obraz Františka Kupky Koupající se žena. Obraz z roku 1904, který ještě náleží ke klasicizujícímu období příštího průkopníka malířské abstrakce, zakoupil za osm miliónů korun pražský investiční fond Pro arte.

* Dny Bohuslava Martinů s prologem

Nedělní prolog 21. ročníku Dnů Bohuslava Martinů představí v sále Martinů pražské HAMU vítěze klavírní soutěže, jež festivalu předcházela. Od 1. 12. začíná hlavní část festivalu, který potrvá do 20. prosince, a v Praze vystoupí mj.

Čekání na Gotta, Klus nepřijde

DNES BUDOU VYHLÁŠENI VÍTĚZOVÉ 50. ROČNÍKU ANKETY ČESKÝ SLAVÍK MATTONI Až těsně před začátkem vyhlášení výsledků padesátého ročníku ankety popularity Český slavík Mattoni se pořadatelé dozvědí, jestli do Státní opery Praha dorazí aspirant na čtyřicáté vítězství a současně s vážnou nemocí bojující Karel Gott.

Víkendový tip

Zaz Forum Karlín, Praha, neděle, 20 hodin Francouzská zpěvačka Zaz se po roce vrací do České republiky, kde má naplánované tři koncerty. Začne v neděli v pražském Foru Karlín, o den později v něm vystoupí opět a 1. prosince se představí v ostravské Areně.

Skupině Mandrage sázka na nejistotu vyšla

Zatímco na dva roky starém albu Siluety dospěli Mandrage v silnou poprockovou kapelu, na novém Potmě jsou všechny kočky černý si více hrají. Evoluce přitom pokračuje. Týká se vyzrálé melodičnosti (stala se přirozenou součástí písniček), zvuku, stylu a částečně textů.

* Nový ostravský festival

Musica Pura se nazývá mezinárodní hudební festival, jehož první ročník začal ve čtvrtek v Ostravě. Zabývá se folklórem, ale v současných podobách, které na čtyřech koncertech předvádějí hudebníci z Ostravska, Španělska, Rumunska a Nizozemska.