Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Středa 25. května 2016
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Velký třesk nepřišel, noční můra zůstává

Velký třesk u rakouských volebních uren zatím nepřišel. I když tradiční mocenské elity utrpěly nebývalý debakl, nakonec ještě jednou prosadily svou. Nový prezident Alexander Van der Bellen byl pro ně sice jen volbou z nouze, ale přesto k nim patří, a to nejen jako někdejší člen rakouské sociální demokracie.

Michal Mocek

Migrace je u nás riskantní volební téma

Po rakouských prezidentských volbách, v nichž hrálo roli i téma migrace, někteří analytici upozorňují, že toto téma nejspíš bude hrát ústřední roli i v našich nadcházejících krajských a senátních volbách navzdory tomu, že uprchlická vlna notně oslabila.

Jiří Pehe

Nakonec z nás udělají zločince? Nehoráznost!

Ring volný Jak říká klasik české literatury ve Švejkovi, „jsou jen dvě možnosti“. Buď ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) zřejmě nedostatečně, či dokonce vůbec nepromyslel svoji účast na sjezdu Sudetoněmeckého landsmanšaftu jako oficiální zástupce české vlády, podotýkám jako první člen české vlády v historii, nebo je vlastizrádce.

Vojtěch Filip

Střed se vypařuje

Snad všechny komentáře výsledku prezidentských voleb v Rakousku zdůrazňují, že země našich sousedů je zcela rozštěpena. Pro nás to je docela nová informace. Zatím jsme byli ubezpečováni, že jediný, kdo ve střední Evropě nějakou společnost štěpí, je náš prezident Miloš Zeman.

Jan Keller

Konkurs

Sloupek Sílí ve mně podezření, že si Miloš Zeman ty rockové celebrity buď přímo platí, či nějak jinak předchází a hýčká. Poté, co mu na udělování Českých slavíků prokázali neocenitelnou službu David Koller s Lenkou Dusilovou, mu nyní fouká do plachet také Michael Kocáb se svou nezměrně naivní iniciativou Peloton.

Josef Koukal

Vpravo hleď, ale kam?

Agentura STEM provedla pro Generální finanční ředitelství bleskový průzkum názorů na elektronickou evidenci tržeb. To je téma, které zajímá mnohé. ODS a TOP 09 udělaly z odmítání EET jeden z pilířů své opoziční politiky.

Alexandr Mitrofanov

Válka s kantory není prozíravá

Digitalizace prostupuje většinou pracovních oborů, někde však zůstává role člověka nenahraditelná. Naprosto určitě ve školství a do jisté míry i ve zdravotnictví. Tam se sice roboti využívají stále častěji, ale pacient je přece jen klidnější, když k němu promlouvá a jeho potíže řeší bytost z masa a kostí.

Lukáš Jelínek