Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Středa 29. června 2016
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Hejtmani mají dobrý nápad

Hejtmani se pokoušejí zabít dvě mouchy jednou ranou: opevnit kraje a obce před náporem žalob v rámci tzv. církevních restitucí a zároveň uhájit svoji čest před levicovými voliči, které mrzí, že se holport státu (v roce 2013 zastoupeného Nečasovou konzervativní vládou) s církvemi nepodařilo zvrátit.

Lukáš Jelínek

Rizika brexitového dědictví

Zakládající členové se už sešli, středoevropská visegrádská čtyřka také. V pondělí navíc jednali premiéři evropských velmocí v Berlíně. I když se až do včerejšího zahájení summitu EU probíral brexit jen v menších skupinkách, zbytková Unie trvá na tom, že je jednotná.

Fér volební kampaně? Poslanci rozhodnou

To auto je úplně rozbité, ale radši ho neopravujme. Co kdyby oprava byla ještě horší? Tak přistupuje řada poslanců k reformě financování politických stran a kampaní, o níž mají hlasovat. Dopadne to – slovy premiéra – jako největší reforma od 90. let?

Vít Šimral

Dvířka

Sloupek Pokud v nejdohlednější době přibude individuálních adopcí dětí, nebude se čemu divit. Ústavní soud otevřel další dvířka k jejich legálnímu osvojování homosexuálními páry. Ačkoli fakticky se osvojitelem může stát jen jeden z partnerů.

Josef Koukal

Důkladné pátrání

Úterní jednání Evropského parlamentu o důsledcích brexitu bylo rozpačité. Předsedové většiny politických frakcí využili svého řečnického času k tomu, aby deklamovali, že pokud by se EU řídila právě jejich politickým programem, k brexitu nemuselo vůbec dojít.

Jan Keller

Omluva, která může Evropu bolet

Ještě před týdnem málokdo očekával, že v turecko-ruských vztazích dojde k zásadnímu obratu, který zahájí omluvný dopis prezidenta Erdogana prezidentu Putinovi. Vyjádřil v něm hlubokou lítost nad smrtí pilota ruského letadla sestřeleného tureckou armádou v listopadu minulého roku a nazval Rusko „přítelem a strategickým partnerem“.

Miloš Balabán

Prostě hloupé

Rozhodně nepatřím k těm, kteří slepě kývou všem krokům prezidenta Zemana. Nesouhlas a protest se dá vyjadřovat různými způsoby. Loni na podzim nad Pražským hradem zavlály rudé trenýrky. Skupina Ztohoven tímto protestovala proti politice prezidenta Zemana a jeho příznivců.

Pavol Lukša